2012.gada 10.–12. augustā, Ventspilī

«Art Camp 2012»

Radošā nometne fotogrāfiem un stilistiem Baltijas jūras krastā!

 

Art Camp –tās ir Baltijas valstu un Krievijas fotogrāfijas metru meistarklases, plenēri, darbs ar modeļiem un grimētājiem, dalībnieku portfolio apspriešana un fotokonkursi!  

Art Camp – tā ir radoša atmosfēra, neformāla saskarsme ar fotomākslas meistariem, karnevāls un vakara ballītes jūras krastā!

Art Camp – tie ir trīssimts cilvēku no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Krievijas un Baltkrievijas, kurus apvieno viena lieta: viņi, tāpat kā Tu, skatās uz pasauli caur fotoaparāta objektīvu!

Video no «Art Camp 2010» festivāla 
 

 
 

 

 

 
 

Reportāža

Būt tur, kur neviens nav bijis, būt pirmajam, vienīgajam notikuma aculieciniekam un informēt sabiedrību par notiekošo. Tie ir reportāžas fotogrāfa galvenie motīvi.

Reportāžas fotogrāfijas galvenā īpašība – tās dokumentālums. Reportāža nes informāciju, un informācijai jābūt, vispirms, patiesai. Tāpēc reportāžai izslēdz stilizāciju, noformēšanu, teatralitāti, citādi sākot atļauta vien notikuma fiksācija caur autora uztveres prizmu.

Tehnoloģiju attīstība ir padarījusi reportāžas fotogrāfiju vēl ātrāku, mobilāku un reālistiskāku, kā arī rādījusi lielāku fotogrāfa atbildību. Tomēr tehnoloģija arī pieprasa prasmīgāku fotogrāfu, kritiskāku redaktoru un interesantāku sižetu, bet mediji un sabiedrība pieprasa aizvien jaunus notikumus, aizvien interesantākus un skaļākus.

Reportāža tā ir vairāk nekā paziņojums par notiekošo. Tāpat kā žurnālistikā reportāžai nav pietiekami ar vienu teikumu, bet kinematogrāfijā ar vienu kadru kinofilmai - fotogrāfijā reportāža nevar sastāvēt no viena fotoattēla. Reportāžai jāsatur informāciju mijsakarā ar laiku, telpu un darbību, jābūt iemeslu un seku saitei, lai problēma, kura ir pacelta reportāžā varētu būt paplašināta, aizvadīta līdz kulminācijai un atklāta. Tieši tāpat kā ir literatūrā, kinomākslā, televīzijā, tā arī ir pieņemams fotogrāfijā. Fotogrāfs stāsta aizraujošu, emocionālu un vispirms dokumentālu stāstu ar fotogrāfijām.

Pievienojies un uzzini vairāk par šo fotogrāfijas žanru!

Inscenētā fotogrāfija

- ir režisora ieceres realizācija.

Tā ir uz mirkli sastingusi emociju un sižeta spēle, gaismas un ēnas teātris. Fotogrāfs, iemūžinot ikdienas dzīvi, kļūst par tās režisoru, bet cilvēki, kurus viņš fotografē - par brīvajiem aktieriem.

Tas ir radošs process, kurš no fotogrāfa prasa ne tikai prasmi fotografēt, bet arī režijas iemaņas, milzum daudz ideju oriģinālu sižetu radīšanai un prasmi improvizēt.

Inscenējuma fotogrāfijā noteikti ir jābūt idejai, kura tiek realizēta gatavā attēlā un padara vienkāršos priekšmetus par informācijas ziņojumu.

“Satvert aizraujošus, dzīvē “noskatītus” momentus fotografējot nesagatavojoties, izdodas ļoti reti. Patiesi sākot, 99% gadījumos fotogrāfijā ir klāt pārdomātā režija. Pilnīgi nemanāmā fotografēšana patiesībā ir daudz sarežģītāka, nekā tā šķiet nepieredzējušam amatierim. Jo, ja mēs piemēram gribam nofotografēt ar miniatūro kameru cilvēku grupu, kas sarunājas vai strādā, tad ir pietiekami vien daži mirkļi, lai cilvēki pamanītu mūsu nodomus un pacenstos pieņemt atbilstošas pozas, vai pat pagriezties pret mums ar muguru.” No fotogrāfa Jeno Duloviča grāmatas “Mana tehnika mani attēli”.

Ikdienas dzīvē aina, radoties uz mirkli, pazūd jau līdz tam brīdim, kad Jūs nospiedīsiet fotoaparāta pogu.

Bet, ja mēs uzskatam, ka fotogrāfija ir māksla, kāpēc Jūs nevarētu to pašu ainu atdarināt savā kadrā?

Fotogrāfiju pēcapstrāde

vai kā pārvērst labo fotogrāfiju izcilajā.

Process, kurš ir nepieciešams praktiski vienmēr. Objektīva un matricas neideālās īpašības, sarežģītie fotografēšanas apstākļi – tas viss nelabvēlīgi ietekmē fotoattēla kvalitāti. Turklāt fotoaparāts redz daudz „lieka”: ādas detalizēto faktūru, makijāžas kļūdas, izlīdušus ārā no frizūras matiņus. Cilvēks to visu izlaiž, koncentrējoties uz sarunas, personīgajām īpašībām un emocionālās saiknes.

Fotogrāfijas pēcapstrāde palīdz izlabot uzņemtā fotoattēla trūkumus, novākt attēla mehānisko dabu, tuvinot to dzīvajam tēlam, novāc un novājina to kas novērš uzmanību no galvenā un, protams, piešķir kadram pievilcību.

Turklāt, mākslinieciskā apstrāde ļauj pārnest sižetu uz jebkuru citu fonu, noņemt liekas detaļas. Šeit paveras plašs lauks fotogrāfa fantāzijai. Gala rezultāts ir atkarīgs tikai no autora vēlmēm un fantāzijas.

Pie fotogrāfijas mākslinieciskās apstrādes attiecas visi procesi, kuri maina sākotnējo attēlu. Tie ir fotogrāfijas tonēšana, sēpija, melnbalta fotogrāfija, fotoattēla stilizācija, papildus elementu veidošana fotogrāfijā, kadra izdaiļošana ar rāmi vai vinjeti, foto kolāžas rādīšana.

Fotogrāfijas mākslinieciskā apstrāde ļauj mainīt akcentus fotogrāfijas gala un tās sākotnējā variantā. Turklāt, tā ļauj izveidot interesantus fotoattēlus, kurus nevarētu nofotografēt realitātē. Kā piemērs: fotogrāfiju stilizēta apstrāde akvarelī vai zīmulī, oglē vai pastelī, kā arī dažādu fotogrāfiju savienojums vienā mākslinieciskā kadrā..

Mūsu uzdevums iemācīt kā izmantot šos paņēmienus un padarīt jūsu fotogrāfijas dzīvākus, spilgtākus un interesantākus.

Stilistika un vizāža 

Vizāžista un stilista profesija ir viena no radošākajām un neordinārākajām.

Spilgtas individualitātes un vienreizējā stila radīšana ir viņu aizraujošās darbības pamatvērtība.

Īsajā laikā īstie profesionāļi var izcelt labākās īpašības, paslēpt trūkumus un pat izmainīt personu līdz nepazīšanai.

Viņu zināšanas un prasmes ir nepieciešamas darbojoties modeļu aģentūrās un šovos, rīkojot dažāda veida reklāmas akcijas.

Anatolijs Maļcevs (Krievija)


Pazīstams fotoreportieris. Divu apbalvojumu "World Press Photo" ieguvējs. Eiropas Preses-foto aģentūras (EPA) un "Interpress" fotokorespondents. Fotomākslas akadēmijas pasniedzējs.

Galvenā viņa fotogrāfiju īpatnība - attēla simtprocentīgs dokumentālums. Nekādu montāžu, divkāršu ekspozīciju, filtru un citu svešu izteiksmes līdzekļu. Tikai reāla dzīve visā tās izpausmē. Anatolija Maļceva fotogrāfijas ir lakoniskas, bet katrā no tiem ir atrādams apjomīgs un precīzs tēls, kurš palīdz skatītājiem atklāt dzīves īpatnības no neparastas puses, iedziļināties notikumu būtībā.

Aleksandrs Gļadelovs

glyadyelov.com

Sergejs Mihaļenko

Fotogrāfs. Konkursa Baltkrievijas preses foto organizators.

www.znyatastudio.by

 

Lekcija: Reportāžas fotogrāfija. Ko fotografēt, lai nebūtu par karu un būtu interesanti?

Preses fotogrāfija Baltkrievijā – vakar un šodien.

Margarita Fedina

 

Autortikšanās: "Pilsēta un cilvēki".

Par to, ko fotografēt pilsētā: arhitektūra, pilsētas ainava, žanra portrets. Klasika un kreatīvs. 

ritafedina.photosight.ru

Mārtiņš Vanags

www.martinsvanags.lv

Lekcija: Kara fotogrāfija.

Artūrs Dombrovskis

PhD, psihologs, psihoterapeits, fotogrāfs

Lekcija. Fotogrāfija sapnis: tēlu valoda un tos lasīt.

Fotogrāfija visās nozīmēs atspoguļo neapzinātās, paslēptās vēlmes, mākslinieka motīvus. Nejauši nofotografētais attēls vai rūpīgi apdomātais darbs, sapņošana, nes noslēpumaino jēgu un nozīmi, pēc būtības esot fotogrāfa sapnis. Ne parasti un ne banāli ir lasāmi miegu stāsti, tam ir nepieciešamas simbolu nozīmju un sapņu gramatikas zināšanas. Meistardarbnīca ir veltīta fotogrāfijas, fotogrāfa dzimušiem sapņiem, tēlu lasīšanas loģikas un likumu atklāšanai.

Uz nodarbībām var atnest savus darbus analīzei

www.gestalt.lv

Viesturs Links


Fotomākslinieks. Foto manipulāciju, montāžu un savu fotogrāfiju varoņu pilnīgas pārveidošanas meistars.

Satriecošas fotogrāfijas, stilīgā un precīzā apstrāde, pārdomātā koncepcija un humors – autora daudzpusīgs talants ne reizi vien izsauca vētras uz foto lapām.

«Man fotogrāfija ir veids kā dzīvot interesantāk. Veids kā saskarties ar tiem, kas nezin manu valodu. Veids kā mācīties, lai smadzenes nepelētu vai nespirtotos.»

www.links.lv

Aleksejs Nikišins

www.alexeynikishin.com

Meistarklase: „Netriviālā kompozīcija portretā un žanrā”

Fotogrāfiju dekonstrukcija un interpretācija. Autors pastāstīs par savu fotogrāfiju lasīšanas un izskatīšana metodiku per piemēru ņemot sēriju „Kino, teātra un šovu biznesa zvaigžņu portreti”, sēriju „Dom-2” , kā apzināto aiziešanu no kompozīcijas noteikumiem, kā arī savas žanra fotogrāfijas. Kā iesācēji, tā arī profesionālie fotogrāfi atklās daudz jaunā fotogrāfiju lasīšanas un izskatīšanas paņēmienos, izskatīs, kā darbojas tie paši vai citi kompozīcijas paņēmieni, radot skatītāja galvā neaizmirstamo tēlu.

 

Marina Ņikitina


Gaismas grafika – tā ir māksla, kura ir spējīga pārsteigt iztēli. Priekšmetu un cilvēku neparasts spīdums. Gaismas risinājumi, līdzīgos kuriem var atrast tikai pasakās un bērnu sapņos. Gaismas grafika – žanrs, kurš ir spējīgs aizraut mākslinieku. Šajā žanrā nav iespējams nofotografēt divus līdzīgus attēlus. Katrs kadrs ir neatkārtojams un gremde skatītāju emociju virpulī. Pat tādu fotogrāfiju radīšanas process apbur skatītāju.

Meistarklase gaismas grafikā.

www.photodom.com/mypage.php?nick=onil

Levs Dolgačovs

www.dolgachov.com

Lekcija: Fotostoki.

Genadijs Jaščuk

Meistarklase: „Modeļu fotografēšana”

Īpatnības strādājot ar maz pieredzējušām modelēm ar budžeta ierobežojumu.

Paraugfotografēšana. Atbildes uz jautājumiem.

Vilhelms Mihailovskis

Autora tikšanas: „Dzīve mana – fotogrāfija” 

Filozofiskā montāžas fotogrāfija. Personība mākslā. Dzīve uz nāvi notiesātā kamerā. Ojārs Vācietis – atdzimšana. Latvija šeit un tagad.

http://www.junik.lv/~wilhelm/

Aivis Šmulders

 

Pazīstams fotogrāfs-simbolists.

Radošā tikšanas: "Fotomanipulācijas".

Valts Kleins

Lai ar ko mēs nodarbotos savā dzīvē, tas noved pie pasaules izzināšanas un sevis paša apzināšanas šajā pasaulē. Fotogrāfija nav izņēmums. Katram ir sava personīgā pieredze, bet ir grūti novērtēt sasniegto un izvēlētā ceļu pareizību. Daži cilvēki, balstoties uz savu pieredzi, runā, citi klusē. Fotografē gan vieni, gan otri. Art Camp 2010 - tā ir lieliska iespēja uzzināt citu cilvēku viedokli, atbrīvoties no savu radošo spēku sastinguma un iegūt pārliecību, ka mēs visi sekojam vienam un tam pašammērķim neatkarīgi no ādas krasas, valodas un vecuma. Gudrie apgalvo, ka Dievam nav savas reliģijas. Festivālam Art Camp 2010 arī nav tādas reliģijas – mēs mīlam visus un katru kas izvēlējies iet šo ceļu.Valts Kleins

www.kleins.lv

Jevgeņijs Oderovs
 
«Ambrotipija»

Slapjā kolodija procesa demonstrācija.
Ambrotīpa radīšana uz stikla plāksnes.

 

Ilona Pulkstene

Ikgadējā fotoplenēra «ArtCamp» organizatore.

www.lavlada.lv

Meistarklase: „Kreatīvā inscenētā fotogrāfija”

Nikolajs Šelušenkovs

Profesionāls fotogrāfs. Fotoskolas «PORTRET» vadītājs. Dažādu fotoizstāžu organizators un dalībnieks gan Latvijā gan ārpus tās robežām. Ikgadējā fotoplenēra «ArtCamp» organizators.

www.portret.lv

Julija Napolskaja


Lekcija par kolāžas pamatnoteikumiem.

Foni, maskas,ēnas kolāžās.Kļūdu analīze

www.photodom.com/member/epsilon%20delta

Mihails Kopeikins

 

Latvijas Dizaineru savienības priekšsēdētāja vietnieks, Baltijas Starptautiskā akadēmijas maģistrantūras programmas "Dizains" direktors.

Lekcija: Reālistisko faktūru ģenerācija pielietojot Adobe Photoshop instrumentus.

(Stikls, koks, akmens)

Irina Sališa

www.sfiriss.lv

 

Make Up Atelier Paris Rīgā pasniedzēja, fināla Mrs. Universe 2009 vizāžiste, jauno izpildītāju konkursa New Wave Jūrmalā vizāžiste, Riga Fashion Week vizāžiste, trīskārtēja Baltijas valstu fantāzijas meikapa ar body-art elementiem čempione.

Body-Art meistarklase.

Zīmēšana uz ķermeņa, vīriešu un sieviešu figūras transformācija mākslas objektos. Par body-art tēmu var būt zīmējumi, fotogrāfijas, arhitektūra utt. Galvenais objekts - cilvēka ķermenis, bet saturs tiek atklāts, izmantojot neverbālo valodu, zīmējot uz ķermeņa noteiktas zīmēs, uzvelkot rotaslietas, pieņemot noteiktu pozu un žestu. (izmanto dekoratīvas kosmētikas pilno spektru)

Romans Kaboško

 

Specefektu, kino un teātra grima speciālists, mācījies Vīnē un Parīzē, vairākkārt piedalījies reklāmas klipu, filmu un bērnu pasaku filmēšanā, vada savus art-šovus.

Specefektu meistarklase.

Cilvēka pārveidošana, izmantojot grimu, dažādos briesmoņos, vilkačos, vampīros, pasaku personāžos utt., kā arī dažādu ievainojumu, citu ādas neparastu izmaiņu un pilnīgā izskata pārveidošana.

(darbam izmanto – PRO produktus, lateksu, gumozi, ģipsi, plastisko vasku, asinis utt., kā arī dekoratīvas kosmētikas pilnu spektru)

Jeļena Šatilo

Stiliste un imidža konsultante, daudzu starptautisko stilistu, vizāžistu un frizieru konkursu dalībniece un uzvarētāja. Papildus zināšanas guvusi Dolores akadēmijā. Baltijas vizāžistu un imidža dizaineru asociācijas locekle.

 

Meistarklase: darbs komandā ar fotogrāfu.

Portfolio un glamour tēla radīšana

Oksana Savicka

Body-Art māksliniece, lietišķas un  postīžas mākslas meistare, daudzu konkursu dalībniece un uzvarētāja gan Latvijā gan ārzemēs.

Body-Art meistarklase.
Zīmēšana uz ķermeņa, vīriešu un sieviešu figūras transformācija mākslas objektos. Par body-art tēmu var būt zīmējumi, fotogrāfijas, arhitektūra utt. Galvenais objekts - cilvēka ķermenis, bet saturs tiek atklāts, izmantojot neverbālo valodu, zīmējot uz ķermeņa noteiktas zīmēs, uzvelkot rotaslietas, pieņemot noteiktu pozu un žestu.
(izmanto dekoratīvas kosmētikas pilno spektru)
 

 

"Jauniem dalībniekiem jānostiprinās fotogrāfijā, tātad viņiem ir svarīgi satikties ar domubiedriem, redzēt meistarus un klasiķus. Galvenais – paplašināt savu redzesloku!"

Gunārs Binde

"Lai ar ko mēs nodarbotos savā dzīvē, tas noved pie pasaules izzināšanas un sevis paša apzināšanas šajā pasaulē. Fotogrāfija nav izņēmums. Katram ir sava personīgā pieredze, bet ir grūti novērtēt sasniegto un izvēlētā ceļu pareizību. Daži cilvēki, balstoties uz savu pieredzi, runā, citi klusē. Fotografē gan vieni, gan otri.

Art Camp - tā ir lieliska iespēja uzzināt citu cilvēku viedokli, atbrīvoties no savu radošo spēku sastinguma un iegūt pārliecību, ka mēs visi sekojam vienam un tam pašam mērķim neatkarīgi no ādas krasas, valodas un vecuma. Gudrie apgalvo, ka Dievam nav savas reliģijas. Festivālam Art Camp arī nav tādas reliģijas – mēs mīlam visus un katru kas izvēlējās iet šo ceļu."

Valts Kleins

“ .. Art Camp izauga līdz grandiozajam starptautiskajam pasākumam. Un pēc man pazīstamu cilvēku meistarības līmeņa, kurus es mācīju kā psihologs un kuri bija pirmajā Art Camp, es redzu kā cilvēki no nulles izauga līdz augsti profesionāliem fotogrāfiem. Pat fotogrāfi iesācēji domā par fotogrāfiju ļoti sarežģīti, ļoti interesanti, ļoti dziļi. Un tas, protams, ir apbrīnojami..”

Arturs Dombrovskis

 

"Art Camp nav vien tikai pasākums, Tas ir kā liels enerģijas kamols, kur jaunība un pieredzes trūkums ir cieši saistīti ar prasmi un gudrību.. Tā ir vieta kur notiek pieredzes, zināšanu, informāciju, enerģiju, iespaidu, diskusiju un emociju apmaiņa. Vieta, kur var atrast atbildes uz saviem jautājumiem, smelties iedvesmu kaut kam jaunam, atklāt sevi, iegūt jaunus draugus. Vieta, kur ikviens ir svarīga un neatņemama daļa no visa"

Ilona Pulkstene

 

"Katrs cilvēks vienmēr kaut ko meklē, un šī meklēšana notiek dažādos ātrumos. Dažreiz lēni. Reizēm ļoti ātri. Kad cilvēki pulcējas vienā lielā draudzīgā kompānijā, tas ļauj meklēt daudz ātrāk."

Nikolajs Šelušenkovs

 

"Vissvarīgākā fotogrāfa-ceļotāja īpašība ir spēt ziņot par to, ko esi redzējis un darīt to ne tikai no vizuālas puses, bet pat vairāk no garīgās puses. Ir svarīgi attēlot emocijas. Ja es redzēju, ja tas mani skara, tas nozīme, ka man ir jāziņo, jāparāda, jāieinteresē, jāaizrauj cilvēku. Man liekas, ka vissvarīgākais padoms šajā gadījumā būtu pēc iespējas vairāk praktizēties un censties redzēt, censties izteikt savu viedokli "

Aleksandrs Vovnijs

Ģenerālie partneri

 

 

Atbalsta

  

portret.lv    fotosiena.lv

laptop.lv